השקעות נדל"ן בספרד 

רכישת נכס אינה משימה קלה. התהליך מלא בצעדים משפטיים ובנושאים שיש לקחת בחשבון, לרבות העובדה שלכל מדינה יש את החוקים שלה, וכזר, זה יכול להיות קשה להבין אותם במלואם. לכן  נשתדל לתת את הטיפים הטובים ביותר שלנו להשקעה קלה ומוצלחת בנדל"ן בספרד . אנו נסקור את 7 הגורמים שנדרש לקחת בחשבון כדי שבסופו של דבר תקבלו החלטה טובה ומוצלחת.

הגורם הראשון והחשוב ביותר– המיקום. במובן זה, אחת ההשלכות העיקריות שהמיקום הספציפי מייצר היא הבדל במחיר למ"ר. בספרד, המחיר למ"ר משתנה באופן דרסטי מאזור או קהילה אוטונומית אחת לאחרת . וזו הסיבה שזה יכול להיות המסנן הראשון שבו אתם יכולים להשתמש כדי למצוא את העסקה האידיאלית שלכם.

קטלוניה, מדריד וחבל הבאסקים הם האזורים עם המחירים היקרים ביותר למ"ר; בעוד מורסיה, לה ריוחה, האיים הקנריים או אקסטרמדורה מציעות את האפשרויות הזולות ביותר. 

אבל איך ניתן למצוא את הנכסים הטובים ביותר בכל אזור ספציפי?

לשם כך ישנו האתר- Idealista , הפלטפורמה המקוונת הגדולה ביותר לשוק הנדל"ן בספרד, כמו יד-2 בישראל. האתר הוא עם ממשק ידידותי למשתמש, וכל שעליכם לעשות הוא להקליד את העיר או האזור המועדפים עליכם, ולאחר מכן למלא את המסננים השונים לפי העדפותכם (לדוגמה, מחיר).

שאלה נוספת – לשם מה אתם מעוניינים לרכוש נדל"ן בספרד?

במובן זה, יש שתי אפשרויות שונות: קניית נדל"ן להשכרה או קניה לחופשות/לינה/שהייה? 

אם אתם קונים כדי להשכיר את הנכס לאחר מכן, ייתכן שאתם מסתכלים על הזדמנויות נדל"ן הקרובות יותר לחוף ולערים גדולות יותר , שכן זה יעזור לכם לגבות שכר דירה גבוה יותר. במובן זה, מקומות שמקושרים היטב בכל הנוגע לתחבורה ציבורית ושיש להם שירותים עיקריים (כמו סופרמרקטים גדולים, קניונים וכו') בקרבת מקום הם חובה נוספת להשכרה מוצלחת מאוחר יותר, אבל הקניה היא לשימוש עצמי, אזי איכות הבנייה תשחק תפקיד הרבה יותר חשוב, לכן באותם מקרים בדרך כלל ממש מומלץ ללכת על דיור ראשוני (בספרד ההבדל באיכות בין נדל"ן להשכרה ונדל"ן לקניה  הוא עצום).

חברות נדל"ן ומוכרים רבים מציעים הדמיות ותיאור מפתה באתרי האינטרנט שלהם, לרבות תמונות וסרטונים באיכות בכדי לפתות אתכם לסגור עסקה, ולכן תמיד כדאי לנסוע קודם למיקום בו נמצא הנכס רק כדי לטייל, לבקר באזור , להבין את השכונה, וכל הפרטים הנוספים האלה שבאמת יבטחו ככל האפשר את הרכישה לטווח הארוך.

ויזת זהב למשקיעי נדל"ן

אשרת הזהב היא אישור התושבות שמבקשים משקיעי נדל"ן וזרים שרוכשים נכס בספרד רכישת נכס בספרד מעל 500,000 אירו מאפשרת לקבל אישור שהייה ואישור עבודה.

ברגע שתקבלו ויזת זהב תוכלו לשמור ולחדש את התושבות הספרדית מדי שנה כל עוד אתם בעלי הנכס וכל עוד אתם מבקרים בספרד לפחות פעם אחת בשנה (ללא זמן השהייה המינימלי הנדרש כפי שקורה עם היתרים אחרים).

בנוסף, אחד הקריטריונים הכי חשובים למשקיעים הם העובדה  כי שווי הנדל"ן הנדרש של חצי מיליון לא צריך להגיע מנכס אחד בלבד . לדוגמא: אפשרי לקנות 3 נכסים, לגור באחד, ולהשכיר את הנותרים, וכל עוד הסכום הכולל של ה-3 הוא מעל 500 אלף אירו, תקבלו תושבות.

חשוב להסתייע במומחה/ סוכן נדל"ן/מתווך מ- 2 סיבות עיקריות:

ראשית, הסתמכות על מומחה  יכולה לעזור לכם להימנע מהפסד כסף . מעבר לכך שסוכן נדל"ן מכיר את האזור מכל הבחינות, אלא שהוא גם יעזור לכם למצוא את העסקאות הטובות ביותר וידריך אתכם צעד אחר צעד לאורך כל התהליך.

מצד שני, עליכם לזכור שבספרד, בדרך כלל, המוכר הוא זה שמשלם עבור עמלת הנדל"ן , כך שכקונים ייתכן שלא תחויבו כלל עבור השירות אשר ימקסם ויקל על עסקת הקניה.

כמובן, חשוב למצוא סוכני נדל"ן אמינים ו/או חברה אמינה שיכולה לספק את מלוא תשומת הלב שלה לטיפול בעסקה שלכם, כמו כן חשוב לבדוק שלא רובצים חובות ו/או היטלים על הנכס אותו אתם מעוניינים לרכוש.

בספרד, הקונה יורש את כל החובות הקשורים לנכס שלא שולמו בעת הקנייה  כגון, תשלומי ארנונה, תשלומי משכנתא ועלויות נלוות אחרות.

הקפדו לבדוק לפני שתתקדמו עם החלטת ההשקעה שלכם, וחשבו את המחיר הכולל תוך שילוב כל העלויות בסעיפים הבאים.

מיסים. רכישה רווחית או כזו ששווה כאשר בוחנים את התמורה למחיר שאתה מקבל חייבת לחשב ולהבין את כל העלויות והמיסים הנוספים הקשורים לעסקה .

במובן זה, המסים וההוצאות יהיו שונים בין אם אתה רוכש נדל"ן ראשוני (מיזם) לעומת אם אתה קונה בית יד שנייה (מכירה חוזרת).

אם אתם קונים מיזם תשלמו 10% ממחיר המע"מ (21% אם מדובר בנכס מסחרי) ; ולאחר מכן מס הבולים , שנע בין 0.5% ל-2% בהתאם לאזור.

ולאחר מכן, אם תרכשו בית יד שניה, תשלמו מס העברת רכוש , ששוב שונה לפי הקהילה האוטונומית בה נמצא הנכס, אך ככלל הוא 8% עבור נכסים עד 400,000 €, 9% אם המחירים נעים בין 400.000 ל-700.000 €, ו-10% אם מעל 700.000 €

ולבסוף, תתמודדו גם עם עמלות נוטריון, דמי רישום מקרקעין, עלות החלפת שירותים , כל סוג של עמלה משפטית אם תעסיקו עורך דין, והריבית האפשרית אם תשתמש במשכנתא.

בהצלחה!

Scroll to Top